Používame súbory cookie, aby nám pomohli vylepšiť naše webové stránky.

Prezeraním našich stránok s ich používaním súhlasíte. Ďalšie informácie

Mondial Assistance

Hľadať

How can we help?*

How can we help?

Poraďte sa s lekárom

Pred cestou do zahraničia Vám odporúčame navštíviť svojho lekára, ktorý s Vami preberie všetky Vaše otázky a pripomienky.

Pri tejto návšteve Vám lekár môže:

  • Poskytnúť aktualizované informácie o očkovaní: aké očkovanie sa odporúča, aké je povinné, aké naopak zbytočné. O očkovaní je nejlepšie sa informovať dlhší čas pred plánovanou cestou, pretože v niektorých prípadoch treba absolvovať očkovaní viac a dlhšiu dobu pred nástupom na cestu, niektoré vakcíny sa aplikujú opakovane v intervaloch niekoľkých týždňov.
  • Upozorniť Vás na zdravotné riziká v cieli Vašej cesty.
  • Zmeniť Vašu doterajšiu liečbu, prípadne zmeniť dávkovanie, pridať alebo vyradiť niektoré lieky a/lebo zdravotnícke pomôcky z liečby.
  • Poradiť Vám s tým, či je Vaša bežná liečba kompatibilná s liekmi, ktoré možno budete počas cesty užívať, ako sú napríklad lieky proti malárii.
  • Ak máte konkrétne ochorenie alebo zdravotné komplikácie, mali by ste sa vyhýbať niektorým situáciám, ako sú extrémny chlad, teplo, vlhkosť, vysoká nadmorská výška, alebo miestam, kde hrozí nebezpečenstvo vzniku malárie alebo iných infekčných ochorení. Poslúchnite svojho lekára, ak Vám odporučí cestu odložiť, zmeniť alebo dokonca zrušiť. V prípade neistoty si ešte pred cestou overte, či nie ste tehotná, prípadne sa informujte o rizikách a prijateľných (t.j. minimálnych) rizikách, ktoré by Vám vzhľadom na Váš zdravotný stav mohli v cieli cesty hroziť. Tieto riziká sa väčšinou týkajú ľudí, ktorí nosia biomechanické alebo elektromechanické protézy (od detí, náchylných na ochorenie zápalom ucha, po seniorov s kardiostimulátorom, ktorí majú tendenciu strácať vedomie).
  • Zostaviť lekárničku prvej pomoci na liečbu niektorých chorôb, ako je astma, alergie a diabetes ...
  • Vysvetliť niektoré výrazy vo Vašej poistnej zmluve.
Navštívte svojho zubára a lekáreň

Neváhajte sa poradiť so svojím lekárnikom, čo byste si mali ešte pribaliť na cestu.  Isto Vám odporučí užitočné prípravky, ako sú repelenty, opaľovacie krémy, ktoré sú vhodné práve pre Váš typ pleti, atď. Okrem toho Vás upozorní na možné nežiadúce účinky liekov, prípadne na nevhodnosť ich kombinácie.  
  
Takisto odporúčame, aby ste si pred cestou dohodli kontrolu u svojho zubára, najmä ak sa chystáte do odľahlej oblasti s malým výskytom zdravotnických zariadení. Ideálne je navštíviť ho niekoľko týždňov pred odjazdom.  
  

Pred nástupom na cestu je najlepšie poradiť sa so svojimi ošetrujúcimi lekármi. Navštívte ich v rámci možností v dostatočnom predstihu a porozprávajte sa s nimi o všetkých aspektoch plánovanej cesty.