Používame súbory cookie, aby nám pomohli vylepšiť naše webové stránky.

Prezeraním našich stránok s ich používaním súhlasíte. Ďalšie informácie

Mondial Assistance

Hľadať

How can we help?*

How can we help?

História

História spoločnosti sa začala písať v roku 1950 vo Švajčiarsku, kedy tím obchodných priekopníkov založil spoločnosť Elvia Reiseversicherung a začal pomáhať ľuďom v ťažkých chvíľach.

O 24 rokov neskôr, v roku 1974, bola vo Francúzsku založená spoločnosť SACNAS-Mondial Assistance, ktorá začala poskytovať okrem cestovného poistenia aj cestnú, medickú a repatriačnú asistenciu.

Nárast počtu našich klientov aj celej spoločnosti priniesli 80. a 90. roky 20. storočia. Vrcholom rozvoja sa stal rok 1995, kedy sa Elvia spojila s nemeckou spoločnosťou Mondial Group.

V roku 2000 nasledovalo spojenie Elvie Reiseversicherung a francúzskej SACNAS-Mondial Assistance, čím skupina získala dnešnú podobu.

V roku 2006 sme svetu predstavili našu značku a hodnoty v novom šate. Nová identita vyjadrovala naše odhodlanie neustále zvyšovať komfort klientov a odrážala našu celosvetovú pôsobnosť.

Rok 2007 priniesol strategické prepojenie štyroch francúzskych spoločností – Mondial Assistance, Francie Secours, Elvia a SSC – ktoré spojili svoje sily a vytvorili značku Mondial Assistance. Tento krok posilnil našu pozíciu a verní svojej vízii medzinárodného rastu sme otvorili ďalšie pobočky v Mexiku a Indii.

V roku 2010 sa začal prechod Mondial Assistance Group ku značke Allianz Global Assistance.

V januári 2014 sa začala písať nová kapitola histórie spoločnosti, a to sformovaním skupiny Allianz Worldwide Partners, v ktorej sa skĺbila sila a skúsenosti troch svetových značiek – Allianz Global Assistance, Allianz Global Automotive a Allianz Worldwide Care.

Od roku 2018 vystupuje spoločnosť celosvetovo pod značkou Allianz Partners.